Kreatywne zabawki dla dzieci

Zabawki służą nie tylko relaksowi i miłemu spędzaniu czasu przez dziecko, ale również, a może przede wszystkim, nauce nowych rzeczy i słów, rozwijaniu narzędzi poznawczych, myślenia i kreatywności. Dlatego dobrze zadbać o to, by artefakty naszych pociech były różnorodne. Pozwoli to im nauczyć się wielu różnych rzeczy i nabyć szereg odmiennych umiejętności. 

Nie tylko zabawki takie jak książeczki i klocki, są kreatywne i edukacyjne. Myślenie i zdolności poznawcze rozwijają przykładowo także figurki transformers zabawki takie bowiem rozwijają wyobraźnię dziecka. Odtwarzając ulubionych bohaterów, maluch uczy się reprezentacji pojęć i cech, jakie reprezentują ulubione postaci.

Zabawki handmade

Kreatywne zabawki powinny przede wszystkim rozwijać zmysły i zdolności artystyczne. Idealnym przykładem jest popularna ciastolina, której ugniatanie formuje nie tylko zabawne kształty czy figurki, ale także rączki malucha. Dziecko powinno uczyć się, że może odtworzyć zobaczone w rzeczywistym świecie rzeczy czy artefakty, takie jak książka, słoń czy człowiek, podczas zabawy. Stąd modelina, klocki czy zestawy do tworzenia minibiżuterii są dobrym pomysłem.

Samodzielność to podstawa

Dziecko uczy się głównie wtedy, gdy samo dochodzi o rozwiązania problemów i poznaje na własnych błędach. Jeśli będzie tylko kolorować narysowane przez ciebie kształty, nigdy się ich nie nauczy. Nie pomagaj więc na siłę maluchowi, który jeszcze czegoś nie umie. Nie musi wszystkiego wiedzieć od razu, a tylko samodzielna nauka pod twoim okiem pozwoli mu w pełni rozwinąć swoje umiejętności.